Masz tu wszystko czego potrzebujesz


Dajemy CI możliwość rozwijania umiejętności zarówno twardych jak i miękkich.
Nie ważne czy jesteś studentem, czy też absolwentem, u nas każdy znajdzie coś dla siebie.

Robimy pozornie małe rzeczy o dużym potencjale biznesowym

Mamy świadomość, że w przyszłości nasze projekty mogą zmieniać świat, dlatego realizujemy je z pasją i pełnym zaangażowaniem
skyhawk - PNG

Skyhawk

Budowa profesjonalnego, symulatora lotów - pierwszy projekt SimLE, który zjednoczył kilkudziesięciu naprawdę kreatywnych ludzi. Stworzyliśmy odwzorowaną 1:1 kabinę samolotu Cessna 172N, w której pasażer na własnej skórze może poczuć radość z latania, w dowolnych warunkach pogodowych i na wybranej mapie. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii nasz projekt jest wciąż ulepszany, a końcowy efekt będzie prawdziwą gratką dla fanów podniebnych wojaży.
seaideas - PNG

SeaIdeas

Przy współpracy ze stocznią remontową SimLE zrealizowało aranżację wnętrza Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku. Zaprojektowaliśmy i skonstruuowaliśmy 2 instalacje interaktywne, takie jak Wirtualna inspekcja statku oraz gra w statki w wersji makro, dzięki którym obiekt muzeum stał się jeszcze bardziej atrakcyjny dla odwiedzających.
garnizon - PNG

Garnizon dla Kreatywnych

Przy współpracy z firmą deweloperską Hossa S.A., zaadaptowaliśmy jedną z gdańskich kamienic na potrzeby domu studenckiego. Kamienicę zamieszkuje 21 ambitnych młodych specjalistów z różnych dziedzin, kierunków, a nawet uczelni. Dzięki temu mamy własną przestrzeń, w której rodzą się niesamowite pomysły.
stardust - PNG

Stardust

Od czerwca 2015 intensywnie rozbudowujemy nasz dział kosmiczny. Rozpoczęliśmy serię projektów związanych z balonami stratosferycznymi, a pierwsza misja już zakończyła się sukcesem. Jej głównym celem było testowanie elektroniki w warunkach zbliżonych do kosmicznych. Stardust nie kończy się jednak na balonie! Stardust nie kończy się jednak na balonie! Na zlecenie firmy SpaceForest opracowaliśmy Demonstrator technologii pneumatycznej stabilizacji toru lotu statku kosmicznego, a kolejne projekty z branży kosmicznej wciąż przed nami!
14207804_538079059712504_1756700137816790429_o

Program dronów latających

Autonomiczny dron do patrolowania obszarów chronionych, to kolejny projekt SimLE. Dedykowane algorytmy pozwolą mu w sposób autonomiczny obserwować zadany teren i wykryć potencjalne zagrożenie. Niewątpliwym atutem jest stacja dokująca, która pozwala na bezobsługowe ładowanie drona. Grupa pracująca nad projektem zakwalifikowała się do akceleratora technologii kosmicznych Space3ac, gdzie mogła udoskonalić swój projekt i skonfrontować go w środowisku biznesowym. Projekt zyskał bardzo przychylne recenzje i obecnie jest pierwszym w historii SimLE, który przechodzi do fazy startupu. Więcej informacji na stronie www.s4t.com.pl
seafarer

Seafarer

Najnowszy projekt SimLE. Od wiosny 2016 roku pracujemy nad stworzeniem jachtu żaglowego, który działałaby w pełni autonomicznie. Nie ma zatem możliwości zdalnego sterowania, a nasza łódź poruszać się ma jedynie dzięki sile wiatru bez wspomagania silnikowego. Jaki jest cel tego projektu? Udział w konkursie The Microtransat Challenge który polega na samodzielnym przepłynięciu przez łódź Atlantyku. Challenge accepted!
phpThumb_generated_thumbnailjpg

Poszerz Horyzonty

Od 2013 roku organizujemy konferencję podczas której odbywają się prelekcje, panele dyskusyjne oraz warsztaty dla studentów Politechniki Gdańskiej. Co roku konferencja odbywa się pod innym hasłem. Zapraszamy na nią przedstawicieli przeróżnych firm oraz instytucji związanych z daną branżą, by przyciągnąć uwagę jak największej rzeszy studentów. Jest to świetna okazja do nauki dla każdego z nas, a także poszerzania tytułowych horyzontów.
untitled.316

RAUPUK

Projekt powstający we współpracy z SimLE. Budujemy jednoosobowy samochód sportowy, w którym każdy chętny, będzie mógł się ścigać na torach, zarówno z nawierzchnią asfaltową jak i szutrową. Stosujemy rozwiązania pochodzące z wyczynowego motorsportu, między innymi w pełni regulowane gwintowane zawieszenie, sekwencyjną skrzynie biegów oraz mechanizm różnicowy o ograniczonym tarciu. Stosunek mocy do masy będzie zbliżony do wartości zarezerwowanych dla typowych sportowych konstrukcji, a to za sprawą masy, na poziomie 450 kilogramów. Takie rozwiązania pozwolą zbudować auto, za kierownicą którego każdy będzie mógł poczuć to, co w motoryzacji najlepsze!

Masz pomysł na projekt? Zgłoś się do nas!


Za każdym projektem stoją ludzie

W SimLE funkcjonują 3 działy, które wspierają projekty techniczne

Nie wahaj się do nas napisać


Jeśli zainteresowało Cię to co robimy napisz w jaki sposób chciałbyś z nami współpracować.

Wyślij wiadomość

Możesz też wysłać maila kontakt@simle.pl